Lyofilizálás, amelyet szintén „fagyasztva szárításnak” hívnak, nem más, mint a fagyasztott anyagok lyofilizálása. Magába foglalja a termék -50 Celsius-fokon történő első fagyasztását, majd az eredményes jégkristályok szublációját. Egyszerűen fogalmazva – a jég közvetlenül gőzzé válik, így a víz gyorsan és ellenőrzötten távozik. Miért előnyös ez a tárolási mód? A termékek nem veszítenek vitamint és ásványi anyagot sem. A fagyasztott gyümölcsökhöz elég vizet adni, hogy teljesen olyan legyen, mint a szárítási folyamat előtt. A termékek hosszú ideig tárolhatók stressz nélkül a romlás miatt – egészségesen konzerválva adalékanyagok nélkül. A termékek megőrzik alakjukat, színüket, vitaminjukat és ízüket. Kevés helyet foglalnak! Remekek utazáshoz, vitorlázáshoz vagy kajakozáshoz… Számos vitaminnal rendelkeznek, többek között: A, C, E, PP és a B csoport vitaminjai, valamint ásványi anyagok: foszfor, kalcium, magnézium, kálium, jód, vas, réz, cink és manganizmus. Javasolt gyomorsavtúltengésre és olyanoknak, akik minden nap húst esznek, mert kiegyenlíti az acidó-bázis egyensúlyt. Magas rosttartalom – 7,3 gramm 100 grammonként. Tartalmaz béta-karotint, amely antioxidáns hatású (rákellenes) és kedvezően hat a látásra. Megakadályozza a rossz koleszterin felhalmozódását. Javítja a bél és a vese működését és csökkenti a vérnyomást. Kitűnő energia-ellátás edzés előtt és után – a szomatoszglikogén pótlására. Kitűnően helyettesíti az egészségtelen nasikat, és nagyszerű kiegészítő sok ételhez. A fagyasztott aszalt gyümölcsöknek széles körű felhasználási lehetőségei vannak. Hogyan használhatja? - Kedvenc tea gazdagításához. - Reggeli zabkását feldobhatja, ha még nincs friss szezonális gyümölcs. - Egészséges nassolnivaló a chipset és a gabonapelyhek helyett! - Nagyszerűen illik joghurttal vagy kefirrel keverve, koktélokként is. - Lehetővé teszi levesekhez, szószokhoz, kompóthoz, italokhoz való hozzáadást... - Díszítésként süteményekhez és édességekhez.
A csomag a következőket tartalmazza: 25 g
100% sárgabarack, fagyasztva szárítva (fagyasztva szárítási eljárás)
| Energiaérték kJ | 1608 kj |
| Energiaérték kcal | 384,2 kcal |
| Zsírok | 0,64 g |
| - ebből telített zsírsavak | 0,19 g |
| Szénhidrátok | 87,3 g |
| - ebből cukrok | 59,8 g |
| Fehérje | 5,97 g |
| Szál | 5,9 g |
| Só | <0,01 g |
Szlovákia
| Kategóriák: | Diófélék és aszalt gyümölcsök |
| Lyofilizált gyümölcs | |
| Gyártó | dortis |
| EAN | 8588006560428 |
| Termékszám | DR-AL000040 |